Oprava nabíjení USB-C konektoru u notebooku

Výměna USB-C konektoru notebooku

Hned na začátek trochu tvrdé reality: USB-C konektor notebooku je problémové místo a úspěšnost opravy není 100%. Odpověď na otázku PROČ, je velice jednoduchá. Myšlenka jednotného konektoru je dobrá, ale naráží na fyzikální zákony. U telefonů a tabletů, kde jsou nižší nabíjecí proudy není s USB-C problém. U notebooků cca do 65W většinou také ne. U vyšších příkonů může nastat komplikace se zahříváním kontaktů uvnitř konektoru, protože mají malý průřez a dochází k jejich zahřívání. To je však ta menší komplikace. Daleko větší problém je mechanická pevnost těchto drobných kontaktů a plošek na základní desce. Obzvlášť pokud se aktivně a denně připojuje a odpojuje Dockovací stanice. Kabel od Docku bývá silnější a manipulace s ním vyžaduje určitou sílu. Tím ale dochází k vylamování konektoru ze základní desky. Velmi často tak dojde k vylomení plošek z desky a nový konektor není kam připájet. Funkce USB-C je tím trvale znemožněna, nebo omezena pouze na jednu polohu konektoru, tedy nelze USB-C zapojovat oboustranně. Na snímku je typický problém s vytrženou ploškou krásně patrný.

Opravy USB-C konektorů běžně provádíme, ale nemůžeme předem garantovat úspěšnost 100%. Většinou se podaří obnovit funkci nabíjení. Pokud je ale poškozená deska, není možné plně obnovit funkci i pro dockovací stanice. Tento typ závady se vyskytuje u všech značek notebooků a u všech modelů.

Většina výrobců tento typ závady nepřijímá jako záruční reklamaci, protože se jedná o mechanické poškození. Tyto opravy provádíme jako pozáruční, ale bez garance 100% úspěšnosti (vysvětleno v předchozím textu). Opravujeme USB-C konektory především u notebooků Dell a Lenovo se kterými máme denní zkušenosti již od roku 1997. V případě požadavku na plnou funkci USB-C můžeme zajistit výměnu celé základní desky.

Zde naleznete návod společnosti Dell Computers pro „Správné zacházení s konektorem a portem USB Type-C notebooku a dokovací stanice Dell“

 

     


Kontaktní místo pro objednání opravy:
Opravy notebooků Dell – SaRDell Servis
Sokolovská 198 / 207,
190 00 Praha 9 – Vysočany
Mob: +420 607 880 090
Email: servis@sardell.cz
https://www.sardell.cz/kontakt/